Charakterystyka

Zajęcia mają na celu właściwe przygotowanie kandydata, czy kandydatki do egzaminu wstępnego na Akademię Sztuk Pięknych. Kurs umożliwia bezproblemowe skompletowanie teczki na wybrany przez kandydata czy kandydatkę kierunek (teczka, egzamin praktyczny i atoprezentacja). Zajęcia są nastawione na efektywną i intensywną pracę. Program składa się z ćwiczeń w oparciu o wymogi rekrutacyjne uczelni artystycznej, rozwija warsztat kursanta czy kursantki. Przyjęcie na kurs poprzedzone jest rozmową wstępną instruktorki z kursantem czy kursantką, aby ustalić model współpracy (m.in. kierunek, na który dana osoba zdaje). Na kursie ćwiczone są zagadnienia wymagane na egzaminie do ASP: martwa natura i studium postaci, a także: szkice, kadrowanie, kompozycja, perspektywa, oddawanie proporcji, tekstur, nauka harmonii barw itd. Kurs jest prowadzony przez doświadczoną instruktorkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych, która otoczy każdego kursanta czy kursantkę, indywidualną opieką, udzielając mu lub jej, niezbędnych i zindywidualizowanych korekt. Udział w zajęciach zwiększa kilkukrotnie szanse na zdanie egzaminów wstępnych na kierunek artystyczny.

Program

1. Rysunek i malarstwo:
- martwa natura (bryła, faktura, przestrzeń),
- model (podstawy rysunku anatomicznego, różne typy portretu, szkice, cała postać - na zajęciach obecny jest model),
- przestrzeń (perspektywa w praktyce, martwa natura i model w przestrzeni).

2. Technologia i kompozycja:
- kluczowe elementy związane z kompozycją, teorią koloru, ważnymi elementami rysunku i malarstwa w praktyce,
- świadome wykorzystywanie technik: rysunek (ołówek, węgiel, sepia, tusz, pastele), malarstwo (olejne, akrylowe, tempera, akwarela).

3. Przygotowanie i symulacje egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną:
- przygotowanie teczki i selekcja prac zgodnie z wymogami konkretnego kierunku studiów,
- omówienie specyfiki egzaminów wstępnych,
- cykliczne ćwiczenie egzaminu praktycznego w limitach czasowych.

Cena i czas trwania

CZWARTEK, godz. 17:45-20:45 / start: 31.03.2022 / 12 spotkań x 3h /
cena podstawowa 1512 zł (3 x 504 zł), cena dla kontynuujących 1440 zł (3 x 480 zł)

Kurs skierowany jest do uczniów szkół średnich.

Prowadzący

Kamila Nyckowska

absolwentka wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020