Skip to main content

Kurs rysunku

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Rysunek to podstawowa technika tworzenia - fundament, od którego warto zacząć przygodę ze sztuką. To kluczowy środek wyrazu artystycznego, dzięki któremu nauczysz się zauważać kadry, tworzyć kompozycję, łapać proporcje, budować głębię i kontrast. Idealnie sprawdza się w szkicowaniu, zapamiętaniu na szybko jakiegoś pomysłu lub projektu i stanowi bazę przy większości technik plastycznych. Jest również sztuką sam w sobie, a piękne rysunki samodzielnie pełnią rolę ozdobną we wnętrzach. Na kursie zapoznasz się z różnymi technikami rysunkowymi: z ołówkiem, węglem, kredką, pastelą, sepią i tuszem. Poćwiczysz rysowanie klasycznych motywów w nauce rysunku, takich jak martwa natura, postać i pejzaż. Dowiesz się, jak poprawnie oddawać proporcje, budować przestrzeń, wykorzystywać fakturę i wyrażać się za pomocą własnej charakterystycznej kreski.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

brak terminu
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

780 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • zapoznasz się z różnymi technikami rysunkowymi
 • nauczysz się szkicować klasyczne motywy w nauce rysunku: martwą naturę, postać, pejzaż
 • nauczysz się patrzeć na świat kadrami i odnajdywać ciekawe kompozycje w przestrzeni,
 • nauczysz się łapać proporcje w rysunku, dowiesz się, jak zbudować głębię i kontrast
 • dowiesz się, jak rysować różne faktury i jak wypracować własną kreskę

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Bryła, światłocień, walor. Studium martwej natury węglem na kartonie.
 2. Proporcje ciała, skróty, modelunek. Szkice postaci węglem lub ołówkiem.
 3. Kontrasty, rozwiązania graficzne. Szkice o dowolnej tematyce tuszem (lawowanie, rysunek patykiem).
 4. Omówienie prac.
 5. Rozpoczęcie studium postaci w technice mieszanej / tusz oraz biała pastel na brązowym papierze.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera