Charakterystyka

 

Kurs rysunku stanowi zaproszenie do rozwinięcia umiejętności obserwacji i oddania rzeczywistości za pomocą najbardziej podstawowego, a zarazem kluczowego środka wyrazu plastycznego. Rysunek, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych technik, nie potrzebuje specjalistycznych narzędzi, można go wykonywać wszędzie – w kawiarni, w tramwaju, na plaży i sięgać po to, co akurat ma się pod ręką. Przez setki lat stanowił jedyny sposób na utrwalenie chwili i wciąż pozostaje niezastąpiony, kiedy potrzebujemy „zapisać” na szybko swój wizualny pomysł (np. na ujęcie filmowe, żart sytuacyjny, kostium karnawałowy itp.).

Na zajęciach Uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami rysunkowymi takimi jak: ołówek, węgiel, czarna kredka, biała pastel, sepia, tusz oraz użyją ich w klasycznych tematach, takich jak: martwa natura, postać ludzka, pejzaż. Poćwiczą poprawne oddawanie proporcji, wrażenie przestrzenności i różnorodności faktur oraz wyrażenie własnej ekspresji twórczej. Nad całym procesem czuwać będzie doświadczona Instruktorka, która wesprze każdego Kursanta indywidualnie, służąc mu radą oraz pomocą.

Program

1. Studium martwej natury w technice węgiel na kartonie, poprzedzone szkicami, wprowadzenie do techniki, omówienie kwestii bryły, światłocienia, walorów.
2. Warsztat / kontynuowanie pracy / korekty indywidualne.
3. Szybkie szkice postaci, praca z modelem. Poza zmienia się co 15 minut, węgiel lub ołówek na kartonie. Wprowadzenie do tematu, proporcje ciała ludzkiego, kwestia skrótów oraz modelunku ciała.
4. Warsztat / kontynuowanie pracy / korekty indywidualne.
5. Tusz (technika lawowania oraz rysunku patykiem) na białym kartonie. Wprowadzenie do techniki, kwestia walorów kontrastów, graficznych rozwiązań tematu. Praca w ogrodzie lub pracowni (w zależności od pogody). Szkice o dowolnej tematyce (rośliny, wnętrza, elementy pejzażu, przedmioty, postać).
6. Omówienie prac. Rozpoczęcie studium postaci w technice mieszanej; tusz oraz biała pastel na brązowym papierze. Praca z modelem. Omówienie kwestii techniki oraz zagadnień takich jak: proporcje, budowanie bryły, specyfiki tematu. Poprzedzone szkicami. Praca w ogrodzie lub pracowni (w zależności od pogody).
7. Warsztat / kontynuowanie pracy / korekty indywidualne.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin:
18-19 lutego 2023

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 580 zł zł za 12 godzin kursu
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 
 

Prowadzący

Barbara Gębczak

Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury.
Laureatka konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu gdzie otrzymała nagrodę specjalną oraz
Nagrodę Prezesa ZPAP Wrocław oraz konkursu Promocje – Malarstwo Młodych w Legnicy, gdzie
otrzymała Grand Prix Ministra Kultury.
Otrzymała Nagrodę Specjalną Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na Salonie Wiosennym
w 2021 r.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020