• Kurs rysunku żurnalowego II stopnia dla dorosłych ONLINE

Charakterystyka

Kurs skierowany jest do osób z podstawowymi umiejętnościami rysunku sylwetki, które pragną
rozwijać swoje umiejętności w zakresie rysowania postaci oraz detali ciała takich jak: twarz, włosy, dłonie, stopy itd. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe zasady ilustracji modowej. Dowiedzą się w jaki sposób przelewać swoje własne pomysły tworząc autorskie projekty oraz ilustrować sylwetki z modowych wybiegów. Kursanci poznają różne techniki nakładania koloru, a także przenoszenia wzorów i faktur materiałów. Dowiedzą się na jakie detale zwrócić uwagę rysując ubiór, by oddać jego prawdziwy charakter i realizm. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane prace topowych ilustratorów mody, będące inspiracją do dalszych działań i poszukiwania własnego stylu w rysunku żurnalowym.

Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem programu Zoom.

Program

wkrótce...

 

Cena i czas trwania

320 zł*  / 4 spotkania x 2 godziny

*cena nie obejmuje materiałów, każdy uczestnik zapewnia je we własnym zakresie

Lista materiałów

Materiały podstawowe:
- papier
- ołówki
- czarny cienkopis
- wybrane medium kolorowe

Materiały dodatkowe:
- blok rysunkowy biały A4
- blok techniczny lub blok do akwareli A4 gramatura 190- 250 g/m
- ołówki różnej grubości
- gumka, temperówka
- czarne cienkopisy i markery różnej grubości
- kolorowe markery/ promarkery, kredki, pastele
- farby wodne np. akwarele lub tusz
- biała kredka lub biały żelopis
Opisane materiały to tylko propozycja, o wyborze techniki malarskiej rysunkowej zdecyduje sam
uczestnik kursu.

Prowadzący

Patrycja Bryszewska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Prace Patrycji charakteryzują rzeźbiarskie formy oraz odważne eksperymenty kolorystyczne. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020