Skip to main content

Kurs rzeźby miniaturowej

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs rzeźby miniaturowej powstał z myślą o tych, którzy kochają małe światy, a szczególnie miniaturowe rzeźby. W trakcie kursu Uczestnicy poznają podstawy warsztatu rzeźbiarskiego, nauczą się jak wykonywać trójwymiarowe ptaki, psy, koty itd., z użyciem naturalnych materiałów: piór, futra, drewna, mchu, kamieni czy ziemi. Stworzą druciany szkielet, który posłuży im za bazę, poznają także technikę opierzania i klejenia futra. Ze względu na pracę w małej skali kurs jest dedykowany osobom, które lubią działania wymagające precyzji i skupienia. Spodoba się również fanom małych figurek, którzy zbierają je do swojej kolekcji. Dzięki spotkaniom z tą techniką będą mieli okazję wzbogacić swojej zbiory o unikatowe okazy – własnoręcznie wykonane przez siebie miniaturowe rzeźby.

Dla kogo

dla dorosłych
dla szukających czegoś wyjątkowego

Kiedy

20-21.07.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

880 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz naturalne materiały potrzebne do tworzenia rzeźby miniaturowej: nauczysz się pracować przy użyciu drewna, mchu, kamieni, piór, futra
 • nauczysz się tworzyć z drutu bazę rzeźby i drewnianą podstawę
 • samodzielnie wyrzeźbisz wybranego ptaka: poznasz proporcje i anatomię ptaków i nauczysz się oddawać je w swojej pracy
 • nauczysz się przyozdabiać figurkę za pomocą naturalnych materiałów: futra i piór

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • nieograniczoną swobodę twórczości
Program
 1. Zapoznanie się z materiałami używanymi do miniaturowej rzeźby.
 2. Wykonanie szkieletu z drutu jako bazy.
 3. Rzeźbienie wybranego zwierzęcia: nauka zwracania uwagi na proporcje, anatomię, posługiwanie się narzędziami.
 4. Przyklejanie futra/piór/malowanie - nadawanie realistycznego wyglądu.
 5. Robienie podstawki z materiałów prosto z natury: drewno, ziemia, mech, kamienie.


Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

Ukończyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale scenografii, jednak to tworzenie lalek artystycznych okazało się jej największą pasją i miłością, którą od 4 lat zaraża uczestników prowadzonych przez nią warsztatów w Sztukarnii. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stworzyła lalki do opery "Dokręcanie śruby" B. Brittena w Polskiej Operze Królewskiej.

Oprócz lalek robi także dla nich rekwizyty, meble oraz zwierzęta. Doświadczenie w tworzeniu miniaturowej scenografii zdobyła pracując przy produkcji animacji lalkowej w Studiu Animacji Trefl.

Brała udział w wystawie "Mazowsze w spódnicy" organizowanej przez Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek oraz w wystawie w ramach festiwalu "Lalka też człowiek".

Oprócz tego maluje (zwłaszcza olejami i akwarelami), rzeźbi, rysuje, okazjonalnie zajmuje się też ceramiką. Uwielbia udzielać się wolontaryjnie w pracy z dziećmi, co skłoniło ją do podjęcia podyplomowych studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Kiedy ma wolną chwilę ucieka do lasu i obserwuje ptaki.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera