Skip to main content
  • Kurs szycia

Kurs szycia

kurs semestralny dla dorosłych

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać.

Każdy z uczestników kursu będzie miał do dyspozycji swoje własne stanowisko z maszyną (BROTHER BN37 i BN27) oraz odpowiednimi akcesoriami krawieckimi. W cenę kursu wliczone są podstawowe materiały (naturalne tkaniny i dzianiny). Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin należy jednak wcześniej skonsultować swoje zamiary z prowadzącą.

2976 zł / 16 x 3h
5 osób
dla każdego poziomu zaawansowania

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać.

Każdy z uczestników kursu będzie miał do dyspozycji swoje własne stanowisko z maszyną (BROTHER BN37 i BN27) oraz odpowiednimi akcesoriami krawieckimi. W cenę kursu wliczone są podstawowe materiały (naturalne tkaniny i dzianiny). Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin należy jednak wcześniej skonsultować swoje zamiary z prowadzącą.

Co da Ci kurs?

Nauczysz się obsługiwać maszynę do szycia, dowiesz się, do czego służy overlock, kiedy jest potrzebny i nauczysz się z niego korzystać.

Dowiesz się, jak wykonywać formy ubrań na podstawie zdjęcia wymiarów z Twojej własnej odzieży.

Wykroisz, przygotujesz do I miary, a następnie uszyjesz spódnicę lub spodnie.

Nauczysz się zdejmować miarę z własnych wymiarów oraz z Twoich własnych ulubionych ubrań tak, by tworzyć jak najlepiej dopasowane projekty..

Nauczysz się wykonywać formy ubrań od konstrukcji i przygotowywać własne wykroje.

Uszyjesz samodzielnie własną bluzkę lub sukienkę.

Zapewniamy

opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora

wszystkie niezbędnie do pracy materiały i narzędzia

nieograniczoną swobodę twórczości

wiedzę pozwalającą na dalszą samodzielną pracę

Program
  1. Obsługa maszyny do szycia i overlock`a.
  2. Zdejmowanie miary.
  3. Wykonanie formy spódnicy lub spodni przez skopiowanie własnej odzieży .
  4. Krojenie spódnicy lub spodni i przygotowanie jej do I miary.
  5. Szycie spódnicy lub spodni.
  6. Wykonanie formy bluzki lub sukienki od konstrukcji na własne wymiary (fason do wyboru).
  7. Krojenie bluzki lub sukienki i przygotowanie jej do I miary.
  8. Szycie bluzki lub sukienki.
Terminy i ceny

Kurs z Ewą Sierant

21 spotkań x 3h
wtorek, godz. 18:00-21:00, 30/01-18/06/2024
3906 zł (4 x 976,50 zł), 3780 zł (4 x 945 zł)*

* cena dla osób kontynuujących

Prowadzący

Ewa Sierant

absolwentka Politechniki Łódzkiej – specjalizacja odzieżownictwo oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe. Współpracowała (i współpracuje) ze znanymi, zarówno polskimi jak i zagranicznymi markami, takimi jak BOHOBOCO, Wearso, Yvonne, Wólczanka, Façonable, New Man Andre Renard, Eldorado. Od lat zainteresowana modą i szyciem ubrań, z pasją i zaangażowaniem wykonująca swoją pracę.

Rezerwacja


Kurs szycia, czyli przyjemne z pożytecznym

Mogłoby się wydawać, że w dobie łatwej i powszechnej dostępności niedrogich ubrań, oferowanych przez rozliczne sieciówki odzieżowe, umiejętność szycia odeszła do lamusa. Nic bardziej błędnego! Okazuje się bowiem, że warsztaty szycia cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród młodszych, jak i dorosłych adeptów sztuki krawieckiej. Z czego więc wynika zainteresowanie tą pozornie zapomnianą umiejętnością?

Kurs szycia na maszynie – dlaczego warto?

Trudno dyskutować z faktem, że znacznie łatwiej i szybciej jest wybrać się na shopping do ulubionej galerii handlowej, by tam upolować i kupić jakiś ładny ciuszek dla siebie, niż samodzielnie wykroić go i uszyć w domu na maszynie do szycia. Tymczasem, jak to często w życiu bywa, „łatwiej” nie zawsze znaczy „lepiej”.

Posiadanie umiejętności szycia na maszynie to duża ulga dla domowego budżetu. Dzięki temu możemy we własnym zakresie naprawić lub dopasować ubranie, zamiast kupować nowe albo korzystać z usług pogotowia krawieckiego, co nie jest bez znaczenia w dobie ciągle rosnących cen i kosztów utrzymania.

Możemy również samodzielnie szyć elementy dekoracyjne do naszego mieszkania, np. zasłony lub ozdobne poszewki na poduszki, dodając wnętrzu indywidualnego charakteru dosłownie za grosze.

Kurs krawiecki to świetna propozycja również dla indywidualistów, którzy poprzez ubranie lubią wyrażać swój styl i osobowość. Możliwość samodzielnego tworzenia garderoby w indywidualnych wzorach i fasonach, niepowielonej masową produkcją, będzie dla nich nie tylko doskonałą, kreatywną rozrywką, ale też źródłem prawdziwej satysfakcji.

Podstawy szycia z pewnością docenią także osoby, którym nie jest obojętny stan naszej planety. W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się ekologicznemu stylowi życia oraz zagadnieniom tzw. zrównoważonej mody. Ukończenie kursu szycia pozwoli zdobyć wystarczającą wiedzę i warsztat do pomysłowego wykonywania przeróbek odzieży, zamiast się jej po prostu pozbywać, zanieczyszczając środowisko.

Nie zapominajmy też o korzyściach dla psychiki, jakie daje kurs kroju i szycia. Skupienie na przyjemnym, kreatywnym zajęciu pomaga oderwać się choć na trochę od codzienności. Nie do przecenienia jest też radość tworzenia, zadowolenie z efektów naszej pracy, a na koniec możliwość zaprezentowania się we własnoręcznie uszytej kreacji.

Kurs szycia w Warszawie

Dla dorosłych, którzy wcześniej nie mieli styczności z krawiectwem, a chcieliby opanować umiejętność szycia, najlepszą opcją jest kurs szycia dla początkujących. Podczas tego kursu zdobędą oni wiedzę, pozwalającą im na samodzielne uszycie kilku rodzajów ubrań: bluzki, spódnicy, a nawet sukienki lub spodni. Oprócz obsługi maszyny do szycia, kursanci dowiedzą się, w jaki sposób poprawnie zdjąć miarę, przygotować formę dla danego rodzaju odzieży, wykroić poszczególne elementy, a potem uszyć ubranie. Uczestnicy kursu szycia na maszynie do szycia otrzymają do dyspozycji niezbędne materiały, a przez cały proces nauki szycia będą mogli skorzystać z fachowych rad prowadzącego.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera