Charakterystyka

Kurs adresowany jest do osób poszukujących nowych i ciekawych sposobów zdobienia swoich prac. Obejmuje wykorzystanie różnych materiałów oraz technik dekoracyjnych, które nadają pracom niepowtarzalny charakter. Warunkiem udziału w kursie NIE jest ukończenie kursu ceramiki.

Cena i czas trwania

8 spotkań po 2 godziny / 16 godzin 720 zł (2x360zł)

zajęcia odbywają się w czwartki  g.17.45-19.45

Program

1. Zdobienie kafli farbami naszkliwnymi

2. Techniki dekoracyjne z użyciem angob:
· sgrafitto - technika polegająca na nacinaniu lub zadrapywaniu zewnętrznej warstwy angoby w celu odsłonięcia znajdującej się pod spodem gliny w innym kolorze.
· pastelaż – technika polegająca na malowaniu strugą angobową za pomocą rożka. Technika umożliwiająca tworzenie specjalnych efektów reliefowo-barwnych.
· moletaż - technika polegająca na zapełnieniu masą angobową rytów wgłębnych.

3. Zdobienie farbami podszkliwnymi

4. Szkliwienie różnymi technikami: nanoszenie pędzlem, polewanie, natrysk.

5. Zdobienie farbami majolikowymi (zdobienie wszkliwne).

6. Maski sylikonowe i woskowe.

7. Monotypia z użyciem tlenków barwiących.

8. Sitodruk

Prowadzący

Stefania Pietrasiak

absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

 

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020