Skip to main content

Charakterystyka

Tygodniowy kurs malarstwa skierowany jest do osób dorosłych, zainteresowanych dziedzinami malarskimi oraz wszystkich, którym twórcze działanie w tych technikach sprawia przyjemność.

Adresowany jest do osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

W trakcie pięciodniowych zajęć uczestnicy poruszą w teorii i praktyce wiele zagadnień, m.in. kolory i ich relacje, głębię obrazu, rodzaje perspektywy, zasady kompozycji. Prace wykonywać będą w malarskiej technice olejnej. Wnikliwie namalują jeden obraz, poznając wszystkie etapy jego budowy, od podmalówki do wykończenia detali. Podejmą takie tematy, jak martwa natura, studium roślin, szkice malarskie. Wszystko pod okiem instruktorki, aktywnej malarki z doświadczeniem pedagogicznym.

Program

- wprowadzenie do kompozycj, nauka proporcji, perspektywy i formy

- wprowadzenie do malarskiej techniki olejnej, technologia, mieszanie farb, spoiwa i media malarskie 

- martwa natura, malowanie z obserwacji różnych materii i kształtów

- zagadnienia malarskie: dominanta kolorystyczna /relatywizm barw /kontrast temperaturowy

- kontynuowanie swojej pracy przez kilka zajęć, poznawanie stadium budowania obraz, od podmalówki do wykończenia i detali

- szybkie szkice malarskie, roślin, studium przedmiotu, wnętrza

Cena i czas trwania

Termin: 31.01-4.02.2022, godz. 15:00-19:00 / 5 spotkań x 4h /

cena: 800 zł

 

Prowadzący

Berenika Kowalska

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera