Charakterystyka

Batik to unikalna, starożytna technika, polegająca na tworzeniu obrazu na tkaninie, poprzez malowanie gorącym woskiem i barwienie w chłodnej kąpieli wodnej.
Warsztaty batiku adresowane są do osób, które w przyjemnej atmosferze chcą poznać niezwykłą technikę zdobienia tkanin, stworzyć unikalne, woskowe obrazy, a także posiąść wiedzę na temat materiałów i narzędzi potrzebnych do własnoręcznego wykonania batiku.
W efekcie warsztatów powstaną niesamowite, witrażowe prace, zadziwiające świetlistością, niepowtarzalne dzięki jedynemu w swoim rodzaju układowi kolorowych żyłek.

Program

1. Wprowadzenie w tajniki techniki batiku.
2. Poznanie potrzebnych materiałów i narzędzi (m.in. tjanting), sporządzanie barwników.
3. Tworzenie projektu na tkaninie, malowanie gorącym woskiem, kilkukrotne farbowanie pracy.
4. Wyprasowywanie prac. Omówienie możliwości ekspozycji batików.

Cena i czas trwania

piątek, godz. 17:30-20:30 / termin: 19 listopada 2021 / 1 x 3h
cena: 190 zł

Prowadzący

Gabriela Prokop

absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malarka, grafik i instruktor zajęć artystycznych. Pasjonatka techniki batiku, w której tworzy od dziewięciu lat. Malując rozgrzanym woskiem, stara się utrwalić ulotne momenty- obrazy inspirowane szarą codziennością, marzeniami i pięknem. Tworząc obrazy i ilustracje posługuje się techniką batiku, akwafortą, akwarelą oraz klasycznym malarstwem olejnym.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020