Charakterystyka

Warsztaty stanowią zaproszenie do rozpoczęcia przygody z malarstwem.  Adresowane są zarówno do Uczestników, którzy w przeszłości mieli do czynienia z tą techniką, ale z różnych powodów porzucili ją na jakiś czas, jak i do osób początkujących, które chciałyby spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Pod czujnym okiem osoby prowadzącej Uczestnicy przejdą, krok po kroku, cały proces powstawania obrazu. Zostaną metodycznie wprowadzeni w arkana sztuki, poznając jej kluczowe elementy, takie jak technika malowania farbami akrylowymi, planowanie kompozycji, sposoby nakładania farby i dobór koloru. 

Absolwenci warsztatów ukończą je, nie tylko z niezbędną wiedzą pozwalającą im na dalsze samodzielne poszukiwania, ale, również z gotowym, wykonanym od początku do końca przez nich, autorskim obrazem na płótnie. 

Zajęcia odbywają się na żywo w programie Zoom.

Cena i czas trwania

 240 zł* / 4 spotkania po 2 godziny

*cena nie obejmuje materiałów

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z listę lub kupić zestaw materiałów ART BOX Akryl w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni 

Program

1.Technologia malarstwa akrylowego, zaplanowanie kompozycji (martwa natura), szkic wstępny na kartce. 
2. Szkic właściwy na płótnie, pierwsza podmalówka. 
3. Kontynuacja pracy: praca nad kolorem.
4. Kontynuacja pracy: praca nad formą.

 

MATERIAŁY

lniane płótno (ewentualnie bawełniane płótno lub tektura malarska), zagruntowane w formacie 50x70 cm, farby akrylowe (zestaw kolorów podstawowych), pędzle szczecinowe płaskie, pędzle syntetyczne (kilka grubości np. 6, 14, 24), kubek na wodę, materiały do ustawienia kompozycji (martwej natury)

Istnieje możliwość malowania w czasie zajęć farbami olejnymi. 

Prowadzący

Klaudia Mańko

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzić wrażliwość. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. 

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020