Skip to main content

Maja Kitajewska

rysunek & malarstwo

BIO

Maja jest artystką-malarką, wiążącą swoją przyszłość zarówno z tworzeniem jak i edukacją artystyczną. Pracuje na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ucząc studentów i studentki I roku II Pracowni Malarstwa warszawskiej ASP.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obie szkoły ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Studia skończyła w 2011, a jeszcze w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP. W międzyczasie czasie została laureatką nagrody artystycznej SIEMENS oraz nagrody Inicjatywy ENTRY za najlepszy dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Bierze udział w wystawach indywidualnych i grupowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Peru i Danii. Jej prace można oglądać na wystawach, ale znajdują się również w kolekcjach prywatnych.

W jaki sposób prowadzi zajęcia?

Maja ukończyła studia pedagogiczne w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych w 2018 roku, dzięki czemu świetnie rozumie potrzeby swoich uczniów i potrafi sprostać ich oczekiwaniom. Dzięki ukończeniu liceum plastycznego z wyróżnieniem oraz studiów na ASP jest w stanie doskonale poprowadzić kandydatów do szkół artystycznych na kursach przygotowujących. Wie, czego należy spodziewać się na egzaminie oraz jak go przejść bez większych trudności :). Jako, że intensywnie pracuje nad własną działalnością twórczą oraz w międzyczasie pracuje ze studentami, doskonale orientuje się w obecnych nurtach i trendach w sztuce oraz aktualnych problemach i zagadnieniach zarówno z dziedziny sztuki jak i nauczania. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera