Charakterystyka

Kurs haftu to cykl spotkań dedykowanych tej tradycyjnej technice. Punktem wyjścia działań i pierwszym ćwiczeniem będzie stworzenie wzorników - hafciarskiego skryptu. Znajdą się w nim m.in. ściegi "przed" i "za igłą", ściegi dziergane, haft kładziony, ścieg rozdzielony, inaczej zwany rozłupanym, ściegi krzyżowane, haft na podkładzie. Znajomość haftów ludowych uczestnicy zaczną od najbliższego przestrzennie haftu wilanowskiego. Celem wszystkich działań i prezentacji inspiracji jest stworzenie własnego projektu haftu i wykonania pierwszej pracy.
Ćwiczenia praktyczne wzbogacą wykłady dedykowane haftowi historycznemu, rożnorodności regionalnego haftu ludowego oraz haftowi współczesnemu, eksperymentalnemu z jednej strony, a z drugiej opartemu na tradycyjnych technikach i ściegach hafciarskich. 

Cena i czas trwania

7 spotkań po 3 godziny - cena podstawowa: 756 zł, cena dla kontynuujących: 714 zł
zajęcia odbywają się w środy 17:30-20:30

Program

dostępny wkrótce

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020