Skip to main content

Kurs linorytu

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Naucz się tworzyć piękne wzory i ozdabiać nimi wszystko wokół siebie!

Linoryt to technika wymagająca skupienia i koncentracji, ale dająca niezwykłe efekty. Możesz za jej pomocą tworzyć plakaty, ilustracje, pieczątki lub ozdabiać materiały, a nawet odbijać wzory na tworzonej samodzielnie ceramice. Zaprojektowany wzór żłobi się w linoleum, a następnie odbija na wybranym materiale.

Jak stworzyć idealny wzór, jakich narzędzi używać i w jaki sposób zbudować wielokolorowe kompozycje? Jakich dłut używać i w jaki sposób bezpiecznie żłobić w linoleum? Wszystko opowiemy na kursie w Sztukarni!

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

20-21.07.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

790 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • poznasz technikę linorytu od podszewki
 • nauczysz się wykonywać matrycę w linoleum
 • dowiesz się, jak tworzyć linoryt jedno-, a jak wielokoloroty
 • stworzysz ex-libris według własnego projektu
 • nauczysz się techniki puzzli linorytowych
 • poznasz technikę linorytu na płytę traconą
 • wykonasz serię własnych odbitek

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • swobodę twórczości
Program
 1. Wprowadzenie do techniki linorytu.
 2. Technika linorytu jednokolorowego. Projekt na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
 3. Technika ex libris. Projekt według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy i umocowanie jej do drewnianego uchwytu.
 4. Technika puzzli linorytowych. Projekt na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
 5. Technika linorytu na płytę traconą. Projekt na zadany temat albo według własnego pomysłu. Praca nad matrycą przeplatana wykonywaniem odbitek.

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie.  Ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, by jak najlepiej pod kątem merytorycznym i praktycznym móc swoją wiedzę i talent przekazywać kursantom. Ze Sztukarnią związana od 13 lat, prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku i malarstwa, grafiki warsztatowej i akwareli. Jest koordynatorką Pracowni Ceramicznej w Sztukarni i dba o to, by wszystkie prace kursantów były wypalone na czas i odpowiednio poszkliwione.  Odpowiada również za organizację i przeprowadzenie naszych letnich i zimowych kursów weekendowych dla dorosłych - Let’s art!. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera