Kurs projektowania mody to doskonała propozycja dla pasjonatów mody, którzy pragną poznać bliżej artystyczny proces kreacji oraz sferę techniczną i technologiczną odzieży. Kursanci zdobędą niezbędną wiedzę dotyczącą tworzenia kolekcji. Dowiedzą się m.in. jaki jest cykl projektowania produktu w przemyśle odzieżowym oraz w jaki sposób szukać inspiracji do stworzenia własnych ubrań. W trakcie kursu Uczestnicy nauczą się jak wykorzystywać podstawową technikę projektancką, stanowiąca esencję każdej kolekcji, czyli moodboard (tablicę inspiracji). Poćwiczą przekładanie własnej wizji na projekt rysunkowy - żurnalowy. Wyostrzą także swoje zdolności analizowania i interpretowania trendów. Kurs sprawi przyjemność również tym osobom, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii mody, przemysłu odzieżowego, a także materiałoznawstwa i ekologii w modzie. Zajęcia oparte są wyłącznie na części konceptualnej. Prowadzone są przez czynną na tym polu projektantkę mody.
Kurs składa się z 4 bloków tematycznych, dzięki którym kursanci zostaną przeprowadzeni przez proces projektowania kolekcji modowej w następujących krokach:
BLOK 1: okiełznać wyobraźnię - w poszukiwaniu inspiracji
W pierwszej części omówimy skąd czerpać inspiracje do kolekcji modowych, czym jest moodboard, z jakich składa się elementów oraz jak go stworzyć. Na zajęciach każdy kursant wykona swój indywidualny moodbord, który posłuży do dalszych etapów pracy nad kolekcją.
BLOK 2: od inspiracji do realizacji
W tym bloku skupimy się na fazie projektowej. Wstęp do projektowania mody obejmuje aspekty związane z formą, linią, proporcją oraz kompozycją ubioru. Omówimy aspekty związane z proporcją sylwetki oraz różnicami między klasyczną sylwetką a sylwetką żurnalową. Poruszymy kwestie rysunku oraz przekładania wymyślonych pomysłów na poprawny rysunek modowy. Na podstawie przygotowanych tablic kursanci stworzą autorską linię ubrań.
BLOK 3: moda a technologia
W kolejnym bloku poruszone zostaną treści techniczne związane z zakresu technologii odzieży oraz materiałoznawstwa. Kursanci poznają różnice między rysunkiem żurnalowym a rysunkiem technicznym, zdobędą podstawową wiedzę z zakresu właściwości tkanin i dzianin oraz ich składów surowcowych. Na zajęciach kursanci przygotowują rysunki techniczne wybranego asortymentu swojej kolekcji wraz ze szczegółowymi opisami dotyczącymi materiałów i rodzajów wykończeń.
BLOK 4: podsumowanie
Ostatni blok to podsumowanie dotychczasowej wiedzy i umiejętności, czas przeznaczony na dokończenie prac, ewentualne rozwijanie powstałej kolekcji oraz zaprezentowanie wykonanych projektów przed grupą.
ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa
tel. 692 870 303
Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020