Charakterystyka

Kurs projektowania mody to doskonała propozycja dla pasjonatów mody, którzy pragną poznać bliżej artystyczny proces kreacji oraz sferę techniczną i technologiczną odzieży. Kursanci zdobędą niezbędną wiedzę dotyczącą tworzenia kolekcji. Dowiedzą się m.in. jaki jest cykl projektowania produktu w przemyśle odzieżowym oraz w jaki sposób szukać inspiracji do stworzenia własnych ubrań. W trakcie kursu Uczestnicy nauczą się jak wykorzystywać podstawową technikę projektancką, stanowiąca esencję każdej kolekcji, czyli moodboard (tablicę inspiracji). Poćwiczą przekładanie własnej wizji na projekt rysunkowy - żurnalowy. Wyostrzą także swoje zdolności analizowania i interpretowania trendów. Kurs sprawi przyjemność również tym osobom, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii mody, przemysłu odzieżowego, a także materiałoznawstwa i ekologii w modzie. Zajęcia oparte są wyłącznie na części konceptualnej. Prowadzone są przez czynną na tym polu projektantkę mody.

Program

Kurs składa się z 4 bloków tematycznych, dzięki którym kursanci zostaną przeprowadzeni przez proces projektowania kolekcji modowej w następujących krokach:

BLOK 1: okiełznać wyobraźnię - w poszukiwaniu inspiracji
W pierwszej części omówimy skąd czerpać inspiracje do kolekcji modowych, czym jest moodboard, z jakich składa się elementów oraz jak go stworzyć. Na zajęciach każdy kursant wykona swój indywidualny moodbord, który posłuży do dalszych etapów pracy nad kolekcją.

BLOK 2: od inspiracji do realizacji
W tym bloku skupimy się na fazie projektowej. Wstęp do projektowania mody obejmuje aspekty związane z formą, linią, proporcją oraz kompozycją ubioru. Omówimy aspekty związane z proporcją sylwetki oraz różnicami między klasyczną sylwetką a sylwetką żurnalową. Poruszymy kwestie rysunku oraz przekładania wymyślonych pomysłów na poprawny rysunek modowy. Na podstawie przygotowanych tablic kursanci stworzą autorską linię ubrań.

BLOK 3: moda a technologia
W kolejnym bloku poruszone zostaną treści techniczne związane z zakresu technologii odzieży oraz materiałoznawstwa. Kursanci poznają różnice między rysunkiem żurnalowym a rysunkiem technicznym, zdobędą podstawową wiedzę z zakresu właściwości tkanin i dzianin oraz ich składów surowcowych. Na zajęciach kursanci przygotowują rysunki techniczne wybranego asortymentu swojej kolekcji wraz ze szczegółowymi opisami dotyczącymi materiałów i rodzajów wykończeń.

BLOK 4: podsumowanie
Ostatni blok to podsumowanie dotychczasowej wiedzy i umiejętności, czas przeznaczony na dokończenie prac, ewentualne rozwijanie powstałej kolekcji oraz zaprezentowanie wykonanych projektów przed grupą.

Cena i czas trwania

czwartki, godz. 18:15-20:15 / 4 spotkania x 2h /
termin: 18.12.2022-5.01.2023

cena: 352 zł

Prowadzący

Patrycja Bryszewska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala jej na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020