Skip to main content

Kurs projektowania mody

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Podczas tygodniowego kursu projektowania mody, uczestnicy w ekspresowym tempie zostaną przeprowadzeni przez wszystkie etapy związane z projektowaniem ubioru. W ramach zajęć nauczą się, w jaki sposób analizować nadchodzące trendy, gdzie szukać inspiracji oraz jak stworzyć moodboard – tablicę inspiracji - będącą esencją każdej kolekcji. Postawią również pierwsze kroki w obszarze projektowania ubioru oraz poznają tajniki tworzenia wzorów. Ostatnim etapem warsztatów, będzie twórcze przerabianie odzieży. Każdy z kursantów, będzie miał możliwość odświeżenia fragmentu swojej szafy w postaci kurtki jeansowej lub koszulki i stworzenia z niej nowego oryginalnego projektu. Poziom zaawansowania warsztatów, będzie zależny od wieku uczestników.  

Kiedy

klasy 7-8 i szkoły średnie:
08-12.07.24 / 13:30-16:30

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

690 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 

 

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Wstęp do projektowania. Na czym polega praca projektanta oraz innych zawodów związanych z branżą mody. Omówienie etapów projektowania kolekcji.
 2. Ćwiczenia związane z poszukiwaniem inspiracji i analizą trendów. Rola inspiracji w procesie twórczym.
 3. Praca warsztatowa: przygotowywanie moodboardów - tablic inspiracji.
 4. Projektowanie kolekcji. Przygotowywanie rysunków żurnalowych.
 5. Kreatywne przerabianie odzieży. Każdy z uczestników będzie miał możliwość nadać drugie życie wybranej części odzieży z własnej garderoby.

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Patrycja Bryszewska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala jej na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera