Skip to main content

Charakterystyka

Kurs szycia notesów to cieszące się największym zainteresowaniem młodych kursantów zajęcia w wakacje 2018 roku. Stanowi zaproszenie do dziedziny kreatywnego introligatorstwa.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają techniki ręcznego szycia książek oraz rodzaje oprawy. Dowiedzą się, w jaki sposób wykonać album, notatnik, kalendarz, szkicownik czy planner. Przy pomocy techniki linorytu stworzą również serię ilustracji, które w dowolny sposób wkomponują w swój autorski projekt książki.

Program

1. Wprowadzenie teoretyczne – prezentacja technik szycia oraz oprawiania książek i notesów. Poznanie narzędzi pomocnych w pracy introligatora. Wykonanie okładek dwoma różnymi sposobami (oprawa papierowa i tkaninowa).
2. Dobór papieru i dodatków do książek (zakładki, kapitałki, nici). Składanie papieru i przygotowanie do szycia. Projektowanie ilustracji do wnętrza notesu.
3. Podstawy linorytu – przygotowanie ilustracji.
4. Zszywanie notesów.
5. Dekorowanie okładek, dokańczanie projektów.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

Terminy:

uczniowie klas 4-6:

 brak

uczniowie klas 7-8 i szkół średnich:

brak

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.30: przerwa
12.30-14.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

Prowadzący

Julia Śmiarowska

studentka Konserwacji Starych Druków i Grafiki oraz Studium Pedagogicznego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży na specjalizacji Sitodruk. Jej pasje to introligatorstwo i ilustracja. Fascynuje się rzemiosłem, a w swojej twórczości stara się łączyć historyczne i współczesne techniki artystyczne. W wolnych chwilach lubi czytać i gotować

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera