Charakterystyka

To miesięczne warsztaty skierowane do uczniów klas 4-6. Beda prowadzone w myśl zasady nauka poprzez zabawę. Podczas zajęć uczestnicy poznają nowe zagadnienia związane z architekturą i architekturą wnętrz oraz postarają się sprostać zadaniom projektowym.

Program

1. Jak wygląda praca architekta wnętrz? W poszukiwaniu rytmu, proporcji, kolorystyki. Czym jest estetyka, ergonomia? Czym architekt się inspiruje. Na zajęciach wykonamy model z tektury, pianki modelarskiej, kolorowych papierów, próbek tapet czy tkanin, który będzie przedstawiał jedno z wnętrz do wyboru: wymarzony pokój, ulubiony sklep, kawiarnia, księgarnia itd.

2. Tworzenie modelu pokoju marzeń w wybranej skali architektonicznej (1:10 lub 1:20) z zapoznaniem się z elementami ergonomii i estetyki.

3. Zapoznanie i rozszerzenie wiedzy o elementach architektonicznych. Architektony czyli tworzenie abstrakcyjnych brył z wykorzystaniem elementów architektonicznych. Nauka pracy w zespole.

4. Mali urbaniści - nauka planowania przestrzennego. Tworzenie fragmentu mapy miasta z uwzględnieniem funkcji przestrzennych takich jak: teren mieszkalny - zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, przestrzeń zielona, teren rekreacyjny i co do niego zaliczamy, komunikacja.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 704 zł, cena dla kontynuujących: 672 zł

Prowadzący

Monika Bartczak

absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej, wykładowczyni na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie także poszerza swoją wiedzę na wydziale Architektury Wnętrz. Współprowadziła kurs przygotowujący do zdawania na te dwie uczelnie razem ze Szkołą Rysunku i Ilustracji “Labirynt”. Projektuje wnętrza mieszkalne. Tworzy plakaty graficzne na bazie znaków specjalnych i cyfr, rysuje komiksy i portrety. Jej pasją jest architektura, rysunek, książka, fantastyka, podróże.
W przyszłości chciałaby tworzyć architekturę działającą w symbiozie z warunkami atmosferycznymi, wiatrem czy deszczem.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020