Charakterystyka

Warsztaty haftu to pojedyncze, 3-godzinne zajęcia dedykowane osobom na każdym poziomie, a więc zarówno dla tych poczatkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Program nauczania i tempo pracy dostosowywane są indywidualnie do każdego uczestnika.

Każdy według własnych preferencji, będzie miał okazję zgłebić tajniki haftu artystycznego. Nauczymy się jak przygotować tamborek do haftowania oraz jakie są podstawowe ściegi hafciarskie.

W cenę wliczone są wszystkie niezbędne materiały: nici, tamborek, które uczestnik zabiera ze sobą do domu.

Program

- tamborek, igły, nici – podstawowe materiały
- wybrany ścieg hafciarski: przed igłą, za igłą, stebnówka, sznureczek, zadziergiwany, łańcuszek gałązkowy, atłasek, wałeczek, francuski supełek, kładziony, rozłupany, cieniowany, wypukły
- wzornik - haftowana mandala
- wybrany rodzaj haftu: ludowy (wilanowski, kaszubski, łowicki, pałucki, cieszyński), haft suzani (Uzbekistan, Tadżykistan) blackwork, haft złotą nicią

Haft wilanowski 
Mix ściegów hafciarskich we wzorach roślin i ziół 
Haft kaszubski 
Suzani, haft państw Azji Centralnej 
Blackwork /haft czarny, liczony
Haft cieniowany 
Haft kładziony /na podstawie historycznej tkaniny z Beauyx 

Cena i czas trwania

terminy:
5 lipca 2023 - Haft wilanowski
16 sierpnia 2023 - Mix ściegów hafciarskich we wzorach roślin i ziół
23 sierpnia 2023 - Haft kaszubski
30 sierpnia 2023 - Suzani, haft państw Azji Centralnej

środa, godz. 17:15-20:15

(1 spotkanie x 3 godziny)

cena: 195 zł

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020