Skip to main content

Kurs tkactwa

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Ten kurs to niezwykłe połączenie intensywnego programu i bogactwa wiedzy z cudownym momentem na oddech, zatrzymanie się i odpoczynek dla głowy. Tak właśnie działa tworzenie kilimów i makatek: tworzysz dzieło sztuki, a umysł odpoczywa, dzięki spokojnej i metodycznej pracy dłoni. Na zajęciach poznasz wszystkie potrzebne do tworzenia materiały i narzędzia i nauczysz się niezbędnych rodzajów splotów. Dowiesz się, jak tworzyć kształty na tkaninie, jak łączyć ze sobą kolory i jak przygotować kilim do zawieszenia na ścianie. Niezależnie od tego, czy tkanie jest Ci już znane, czy nie masz zupełnie doświadczenia, z zajęć wyjdziesz z dużą dawką wiedzy, inspiracji oraz własnoręcznie stworzoną tkaniną! Zapewniamy wszystkie materiały oraz wzorniki, a jeśli masz ochotę utkać swój własny projekt, nasza instruktorka zadba o to, by wyglądał jak najpiękniej!

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

23.06.2024 / 03.08.2024
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

490 zł / 6 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

 • zapoznasz się ze wszystkimi materiałami i narzędziami potrzebnymi do tworzenia makatek i kilimów i nauczysz się nimi posługiwać
 • poznasz wiele różnorodnych splotów tkackich
 • nauczysz się łączyć wątki i tworzyć różne kształty i motywy na tkaninie
 • stworzysz własną tkaninę według swojego lub przygotowanego przez nas projektu
 • dowiesz się, jak przygotować kilim do zawieszenia na ścianie
 • zainspirujesz się do dalszego tworzenia

Zapewniamy

 • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
 • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
 • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
 • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
 • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
 • swobodę twórczości
Program
 1. Rama tkacka, osnowa, wątek, krajka, gobelin, kilim – podstawowe informacje na ich temat.
 2. Nauka splotów tkackich: płócienny, ukośny, panama, ryps, sumak, węzły dywanowe, sploty kombinowane.
 3. Sposoby łączenia wątków: metoda zwykła, metoda szparkowa, metoda grzebykowa.
 4. Wyrabianie kształtów w tkaninie.
 5. Praca nad własną tkaniną (mini gobeliny lub abstrakcyjne wzory geometryczne).

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Aleksandra Parol

Czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera