Charakterystyka

Warsztaty szydełkowania dla początkujących skierowane są do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z robótkami ręcznymi. W trakcie zajęć uczestnicy poznają rodzaje szydełek oraz dowiedzą się, w jakie materiały należy się zaopatrzyć. żeby móc stworzyć swoją pierwszą formę szydełkową. Poznają podstawowe sploty, a następnie przejdą do ćwiczeń, żeby nabyć niezbędne umiejętności do tworzenia późniejszych prostych projektów szydełkowych.

Zajęcia z szydełkowania są znakomitą okazją do zrelaksowania się, zniwelowania stresu, a także rozwinięcia swoich umiejętności manualnych. 

Program

1. Wprowadzenie (krótkie omówienie rodzajów szydełek oraz materiałów służących do szydełkowania).
2. Oczka podstawowe:
- nabieranie pierwszego oczka,
- łańcuszek,
- oczko ścisłe,
- półsłupek,
- słupek,
- słupek podwójnie/potrójnie nawijany.
3. Dzianina kwadratowa - oczko brzegowe.
4. Dzianina okrągła - oczko ścisłe zamykające.

Cena i czas trwania

140 zł

(1 spotkanie x 2h)

termin: 15 maja 2022, godz. 10:00-12:00

Prowadzący

Anna Micał

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, czeladnik w dziedzinie haftu i koronki. Absolwentka terapii zajęciowej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Szydełkowaniem zajmuje się od dziecka. Początkowo celem było wykonanie dla siebie oryginalnej biżuterii, torebki czy odzieży. Dziś pasja ta stała się pracą: jej wyroby rękodzielnicze sprzedawane są na kiermaszach, festiwalach czy w galeriach.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020