LUDZIE SZTUKARNI

Nie da się ukryć - Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. To ludzie pełni pasji, miłości do sztuki i do przekazywania swoich umiejętności i dzielenia się wiedzą. To zaplecze organizacyjne oraz grono instruktorów i instruktorek z wielu różnych dziecin związanych z tworzeniem: rysunku, malarstwa, ceramiki, designu, architektury, projektowania mody, pisania.

Razem tworzymy przestrzeń bezpieczną i otwartą dla wszystkich. Pomagamy sobie, wspieramy się nawzajem i, poza pracą, po prostu uwielbiamy tu być.

BIURO

Grażyna Tynel
właścicielka

Wizjonerka, pomysłodawczyni i założycielka Sztukarni. Wychodząc z sektoru biznesowego postanowiła rzucić się na głęboką wodę, otwierając miejsce związane ze sztuką, w którym każdy może nauczyć się działać twórczo i czerpać z tego przyjemność. Konsekwentna i świetnie zorganizowana, ma ogromny talent do przyciągania do siebie wyjątkowych osób i współpracy z nimi. Zarządza całym zespołem Sztukarni i tworzy w niej rodzinną atmosferę. Ma niecodzienną umiejętność wymyślania nowych pomysłów oraz racjonalnego wprowadzania ich w życie Sztukarni.
Prywatnie mama piątki dzieci, godząca życie domowe z zawodowym, przy okazji znajdując czas na grę w kosza i podróże.

Zuzanna Dziekiewicz-Paściak
edukacja

Matka chrzestna Sztukarni, jej opiekunka i project managerka. Ukończyła Wydział Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Projektowanie Edukacyjne oraz podyplomowe studia Polityka i Zarządzanie Oświatą.
Swoją miłość do dzieci i nauczania od 12 lat realizuje w Sztukarni, sprawując pieczę nad Sektorem Edukacji Dzieci i Młodzieży i nadzorując jego pracę. Zajmuje się również Sektorem Biznesu - organizuje warsztaty integracyjne dla firm i artystyczne wydarzenia biznesowe.
Mama dwójki dzieci i miłośniczka psów, z największym w całej Sztukarni poczuciem humoru, a jednocześnie dystansem do świata i racjonalnym spojrzeniem.

Paulina Kuchciak
strona i sklep internetowy

Paulina w Sztukarni zajmuje się obsługą strony internetowej i szeroko pojętą pomocą techniczną. Dba o sklep internetowy oraz nadzoruje wysyłkę zamówień. 

Zajmuje się również obsługą wieczorów panieńskich oraz wspiera Dział Obsługi Klienta.

Ze Sztukarnią związana od kilkunastu lat, jest w zespole ogromnym wsparciem i ukojeniem w sytuacjach kryzysowych. 
Miłośniczka muzyki i śpiewu, jezior, gór i leśnych wycieczek.

Klaudia Sikorska
dział obsługi kilenta

W Sztukarni kieruje działem obsługi klienta, dba o codzienne funkcjonowanie centrum artystycznego, nadzoruje kalendarz zapisów na zajęcia i zna odpowiedź na każde pytanie naszych kursantów ;).

Równolegle prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 1-3, ucząc najmłodszych eksperymentów artystycznych i ekodesignu. W swojej pracy przykłada wagę do przekazywania dzieciom takich wartości jak poszanowanie przyrody, miłość do zwierząt i szacunek do drugiego człowieka.

Więcej

Magda Sypniewska
edukacja & dział obsługi klienta

Magda to fenomen Sztukarni - osoba z wyjątkowo pozytywnym nastawieniem do życia, otwartością, życzliwością, siłą i radością, a w tym wszystkim cudownie zorganizowana, przygotowana na każde zadanie, punktualna i gotowa do pomocy. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika Ogólna (specjalizacja Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna) Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, obecnie w trakcie pisania pracy magisterskiej. Już zaczynając studia udzielała się wolontaryjnie oraz pracowała przy animacjach dla dzieci oraz prowadziła warsztaty dla najmłodszych.

Od ponad 5 lat związana ze Sztukarnią, zajmuje się obługą klienta oraz prowadzi kursy i zajęcia dla przedszkolaków oraz dzieci w klasach 1-3. Przez prawie 3 lata prowadziła regularne warsztaty artystyczne w przedszkolach oraz warsztaty wyjazdowe w szkołach w ramach sztukarnianego działu edukacji. Aktualnie jest koordynatorką i kierowniczką letnich i zimowych półkolonii dla dzieci. Uczy najmłodszych eksperymentu artystycznego, podstaw ceramiki i ekodesignu decoupage’u i wielu innych technik. W prowadzonych przez siebie zajęciach uwielbia różnorodność technik i możliwości: prowadzi kursy w taki sposób, żeby każde dziecko mogło odkryć swoje ulubione zajęcia, które następnie będzie mogło kontynuować w starszym wieku na kursie malarstwa, ceramiki czy szycia.

Więcej

Karolina Kamińska
social media & fotografia

Twórczyni i kreatorka kontentu z zamiłowaniem do sztuki oraz psychologii.
Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, odbywając staże w ośrodkach psychoterapeutycznych i wykorzystując swoją wiedzę z dziedziny arteterapii pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym.
Po skończeniu studiów podyplomowych na kierunku Design Management - Zarządzanie Innowacją w warszawskiej School of Form rozpoczęła pracę w agencji reklamowej, badając potrzeby rynku i zarządzając projektami. W Sztukarni zajmuje się tworzeniem treści oraz obsługą mediów społecznościowych, a także fotografią. Miłość do robienia zdjęć wyniosła z Akademii Fotografii w Warszawie - profesjonalnie zajmuje się fotografią produktową i komercyjną, sercem jest jednak zakorzeniona w fotografii zaangażowanej i humanistycznej. Takiego podejścia do sztuki robienia zdjęć uczy również swoich kursantów na zajęciach fotografii w ramach kursów dla nastolatków w Sztukarni.
Karolina zajmowała się również hipoterapią, kocha konie i pasjonuje się jeździectwem. Podróżuje po Dolnym Śląsku, spaceruje z ukochanym psem i zatraca się w naturze.

Więcej

Agnieszka Szostakiewicz
biznes & historia sztuki

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowczyni akademicka na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, a wcześniej również w Studium Fotografii ZPAF-u oraz na Wydziale Kulturoznawstwa SWPS w Warszawie. Skupiona na nauczaniu, sztuce i rozwoju, pełna pasji i zaangażowania, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno w tematach związanych z tworzeniem jak i z samoakceptacją, rezygnacją z perfekcjonizmu oraz szeroko pojętym rozwojem. W przeszłości związana przez dwanaście lat z Zachętą Narodową Galerią Sztuki, współpracowała i współtworzyła wystawy m.in. w Instytucie Awangardy, na warszawskim Jazdowie. Współorganizatorka Targów Młodej Sztuki MOST. 

Performerka, artystka i trenerka rozwoju osobistego. W Sztukarni zajmuje się Działem Edukacji przygotowując ofertę dla szkół i przedszkoli. Pisze scenariusze zajęć i warsztatów. Koordynuje półkolonie wakacyjne. Prowadzi kursy przygotowawcze z zagadnień teoretycznych do liceów plastycznych oraz do matury z historii sztuki. Jest również instruktorką autorskiego kursu artfulness.

Więcej

INSTRUKTORKI I INSTRUKTORZY

Emilia Dragosz
rysunek i malarstwo

Artystka-malarka, pochodząca z domu artystów i rzemieślników.
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją Stare techniki malarskie i pozłotnicze. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 2013 i w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Krakowie. Po studiach artystycznych przez rok pracowała przy konserwacji malarstwa i mebli w Dubaju. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat tworzy we własnej pracowni, tworzy intensywne, kolorowe, wielkoformatowe obrazy i uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch. W 2019 jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Mimo studiów na wydziale malarstwa i codziennej malarskiej pracy, Emilia na równi kocha rysunek i uważa go za podstawę wszelkiego tworzenia. W Sztukarni zajmuje się prowadzeniem właśnie kursu rysunku, ucząc swoich podopiecznych jak stworzyć własny styl, posiłkując się ważnymi zasadami perspektywy, proporcji i różnicowania kreski. Jest wymagającą, ale bardzo wspierającą instruktorką.

Więcej

Maja Kitajewska
rysunek i malarstwo

Maja jest artystką-malarką, wiążącą swoją przyszłość zarówno z tworzeniem jak i edukacją artystyczną. Pracuje na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ucząc studentów i studentki I roku II Pracowni Malarstwa warszawskiej ASP. 

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obie szkoły ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Studia skończyła w 2011, a jeszcze w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP. W międzyczasie czasie została laureatką nagrody artystycznej SIEMENS oraz nagrody Inicjatywy ENTRY za najlepszy dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Bierze udział w wystawach indywidualnych i grupowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Peru i Danii. Jej prace można oglądać na wystawach, ale znajdują się również w kolekcjach prywatnych.

Więcej

Berenika Kowalska
rysunek i malarstwo

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoW 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w GdańskuW 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje

Więcej

Julia Kozera
ceramika

Julia to instruktorka, która serce oddała ceramice i od 12 lat prowadzi w Sztukarni ceramiczne warsztaty. Dlaczego taki kierunek? Julia kocha wszystko, co związane z ziemią, naturą, gliną, pracą rąk i widocznym efektem
Jest barwną duszą, poszukującą inspiracji do tworzenia na całym świecie. Ukończyła Etykę i Filozofię na warszawskim UKSW, gdzie zdobyła również wykształcenie dydaktyczne na Wyższym Zawodowym Studium Etyki. Mimo zamiłowania do filozofii postanowiła swoje życie związać ze sztuką, kierując swoje kroki w stronę Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego na Podkarpaciu, gdzie zdobyła dyplom z ceramiki, rzeźby w drewnie oraz wikliny. Po ukończeniu nauki Izba Państwowa mianowała ją Instruktorem Rzemiosła Artystycznego z tytułem czeladnika ceramiki. Po studiach 8 lat spędziła w manufakturze ceramicznej, mogąc spełniać się artystycznie podczas tworzenia wyrobów użytkowych.

Łącząc wiedzę z zakresu pedagogiki z warsztatem i doświadczeniem artystycznym, Julia zajmuje się w Sztukarni prowadzeniem zajęć ceramicznych dla dzieci, dorosłych oraz nastolatków. Prowadzi ceramiczne maratony, ceramiczne bajki dla dzieci oraz kursy semestralne. 

Więcej

Klaudia Mańko
rysunek i malarstwo

Klaudia to artystka-malarka związana ściśle ze scenografią. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod okiem profesora Jarosława Modzelewskiego. Obroniła dyplom ze specjalizacji Projektowania Kostiumu w pracowni profesor Doroty Kołodyńskiej na Wydziale Scenografii. 

Łącząc wiedzę z dziedzin artystycznych z umiejętnościami pedagogicznymi, zdobytymi w Studium Pedagogicznym na warszawskiej ASP od lat uczy swoich kursantów malarstwa oraz przygotowuje ich do egzaminów do szkół artystycznych. Troszczy się o odpowiednie zaplecze merytoryczne i praktyczne każdego kursanta i wspólnie z nim przeżywa radość po otrzymaniu wiadomości o dostaniu się do wymarzonej szkoły. Jest wymagającą, ale wyjątkowo oddaną i wspierającą instruktorką, kładącą nacisk na indywidualizm połączony z ćwiczeniem warsztatu.Uwielbia klasyczne techniki malarskie i rysunkowe, co nie przeszkadza jej eksperymentować przy tworzeniu własnych, autorskich mieszanek. Jest zafascynowana malarstwem w kontekście współczesności i przetwarzaniem myślenia malarskiego w elementach scenografii.

Więcej

Kamila Nyckowska
ceramika & rysunek i malarstwo & grafika warsztatowa

Kamila jest w świecie sztuki kobietą renesansu - to artystka interdyscyplinarna, łącząca w swoim życiu zawodowym aktywność artystyczną z pedagogiczną. Tworzy w technice malarstwa akrylowego, olejnego, maluje akwarelą, zajmuje się ceramiką i rzeźbą, a także linorytem i innymi dziedzinami grafiki warsztatowej. Przez kilka lat prowadziła własną pracownię ceramiczną Para Buch w Warszawie. 

Ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, by jak najlepiej pod kątem merytorycznym i praktycznym móc swoją wiedzę i talent przekazywać kursantom. Ze Sztukarnią związana od 13 lat, prowadzi zajęcia z ceramiki, rysunku i malarstwa, grafiki warsztatowej i akwareli. Jest koordynatorką Pracowni Ceramicznej w Sztukarni i dba o to, by wszystkie prace kursantów były wypalone na czas i odpowiednio poszkliwione. 

Odpowiada również za organizację i przeprowadzenie naszych letnich i zimowych kursów weekendowych dla dorosłych - Let’s art!.

Więcej

Olga Owczynnikow
ceramika & koło garncarskie

Związana od dziecka ze sztuką absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, która w trakcie trasy koncertowej po Chinach zakochała się w ceramice i postanowiła związać z nią przyszłość.

Przez prawie dwa lata uczyła się tworzenia ceramiki użytkowej u Barbary Turkiewicz, a następnie postanowiła swoją wiedzę o glinie wykorzystać do nauki toczenia na kole garncarskim. Po długim procesie samodzielnej nauki toczenia ukończyła kurs doszkalający i zaczęła tworzyć własną ceramikę oraz nauczać innych.

W Sztukarni prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z ceramiki oraz indywidualne warsztaty toczenia na kole. Zawsze dopasowuje poziom zajęć do wieku oraz poziomu uczestników, podchodząc indywidualnie do każdego kursanta i ucząc zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i zaawansowane. Prowadzi warsztaty z bardzo elastycznym podejściem, znajdując rozwiązania na wszystkie ceramiczne zapytania i wątpliwości i małych i dużych kursantów ;).

Więcej

Monika Stolarska
rysunek & malarstwo

Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.

Jest aktywnie działającą artystką - malarką, autorką kolaży, murali, instalacji. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej. Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 2011 roku, w pracowni profesora Wiesława Szymborskiego. W międzyczasie połowę 2009 roku spędziła w Sofii w Bułgarii w ramach stypendium Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo ukończyłą Studium Pedagogiczne przy warszawskiej ASP.  Od 2007 roku aktywnie bierze udział w wystawach w Polsce i za granicą.

Więcej

Magdalena Szeląg-Kugiel
rysunek & malarstwo

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach wymiany studenckiej pobierała również nauki we włoskiej Accademia di Belle Art di Lecce

Chcąc łączyć własny rozwój artystyczny z nauczaniem kolejnych pokoleń ukończyła Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie oraz Podyplomowy Kurs Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

Od wielu lat prowadzi warsztaty z malarstwa, rysunku i ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracując w szkole realizowała z młodzieżą autorskie programy edukacyjne, wychodząc poza tradycyjne techniki plastyczne i wprowadzając między innymi podstawy tworzenia animacji. Jest autorką i ilustratorką książek dziecięcych.

Prowadząc zajęcia skupia się na indywidualnym podejściu do każdego kursanta i inspiruje do poszukiwania własnej drogi twórczej

Więcej

Małgorzata Szubartowska
ceramika & koło garncarskie

Kulturoznawczyni, filolożka i pedagożka, która swoją miłość do ceramiki przekształciła w wymarzony zawód, odbywając liczne kursy w Polsce i za granicą.
Prowadzi własną markę ceramiczną CERAMIKLE oraz profil @Anse Fajanse, na którym dzieli się ceramicznymi doświadczeniami oraz poradami.
Uwielbia toczenie na kole i ceramikę użytkową w barwnych, abstrakcyjnych wzorach.

Ma prawie 10-letnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z młodzieżą licealną i dorosłymi, a zajęcia prowadzi zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Zawodowo specjalizuje się w pedagogice twórczości, jest również trenerką twórczego myślenia.

Łucja Więsyk
tworzenie świec 

Twórczyni Iljus Studio - marki, która powstała w poszukiwaniu balansu i harmonii w życiu. Łucja tworzy świece sojowe oraz prowadzi warsztaty, na których pokazuje kursantom, jak samodzielnie wykonać świecę, która pięknie pachnie, długo się pali i jest bezpieczna. Wykorzystuje jedynie ekologiczny wosk i naturalne materiały, mając nadzieję, że dzięki temu projektowi będzie miała okazję do promowania inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz szeroko pojętego dbania o siebie.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020